עזרא

התנועה נוסדה בשנת התרע"ט (1919) בגרמניה, על ידי קבוצת סטודנטים מקומיים.

התנועה שמה לה למטרה חינוך דור נאמן בעל בסיס תורני איתן והשתלבותו בכל תחומי החיים, תוך שאיפה למצוינות ולחתירה להקמת חברה תורנית בארץ ישראל.

כיום התנועה פעילה בכ-50 סניפים.

פעילות בתנועה מתקיימת מדי שבוע. בנוסף, יוצאים החניכים למפעלים תנועתיים כמחנה קיץ, טיולים, סמינרים להכשרת מדריכים וימי עיון.

לתפיסת התנועה תחום ההגשמה הוא בלתי מוגבל. כמעט בכל מקום אפשר למצוא תחום שבו ניתן לתרום. על מנת שההגשמה תקבל משמעות מעשית החליטו להתמקד בשני מוקדי הגשמה מרכזיים - מועדוניות ופרויקט עצ"ם (ערכים ציונות מורשת).
המועדוניות מופעלות על ידי מגשימי התנועה, על ידי חבר´ה בכיתות י´-י"ב. מטרת המועדוניות היא לעזור לילדים בגילאי 6 – 12 בשיעורי בית ולהעביר להם פעילויות חווייתיות ערכיות. המגשימים מגיעים אחת לשבוע לפעילות במועדונית אשר נמצאת בשכונת מצוקה, במתנ"ס או במרכז קליטה. המגשימים גם פוקדים את בתי החניכים ויוצרים קשר קרוב עם המשפחות, מהלך שתורם להעמקת העזרה.

עצ"ם – ערכים, ציונות, מסורת. זו תכנית המכינה בנים ובנות לקראת הגיעם לגיל מצוות. התכנית מדגישה ערכים ציוניים של תחיית שיבת עם ישראל לארצו, לצד תחומים ממסורת ישראל. משך הפעילות כשנה, שבמהלכה עוסקים בכל חודש בנושא אחר.
 
בניית אתרים Blacknet.co.il